نمونه قرارداد طراحی وب سایت

موضوع ، مفاد ، جدول زمانبدی و تبصره های موجود در قرارداد طراحی وب سایت

بسمه تعالی

قرارداد طراحی وب سایت


 قـرارداد حاضـر همـراه با فـرم امـکان سنجـی كـه مجموعـه ای غیـرقابـل تفكیـك مـی باشـد ، در تاریخ .......................... مابین آقای/خانم .......................... به نشانی: ..................................... و تلفن : .......................... كه از این پس كارفرما نامیده می شود از یك سو و شرکت پارسیسا(پارس ایده آل سیستم البرز) به نشانی: کـرج ، 45متـری گلشهر ، بلـوار گلزار شرقی ، مجتمع بهار، بلوک A ، واحد 4 و تلفن: 09370216565 كه از این پس كارگزار نامیده می شود از سوی دیگر طبق مقررات و شرایطی كه در اسناد و مدارك این قرارداد درج شده است منعقد می گردد.

 

ماده1- موضوع قرارداد و شرح خدمات كارگزار:

موضوع قرارداد عبارت است از طراحی وب سایت ................................... و ارائه خدمات و امکانات ذکر شده در زیر:

 • طراحی قالب وب سایت به صورت اختصاصی با ظاهر زیبا با استفاده از آخرین تکنولوژی های طراحی وب سایت از جمله HTML5 و CSS3 و با قابلیت واکنش گرایی و نمایش در پلتفرم های مختلف از جمله پی سی ، نوت بوک ، تبلت  و موبایل.
 • سیستم مدیریت وب سایت به صورت داینامیک و دارای کنترل پنل مدیریتی حرفه ای با کاربری آسان
 • فضای میزبانی به میزان ................................... و پهنای باند................. ، به مدت یک سال به صورت رایگان
 • پشتیبانی از وب سایت از تاریخ تحویل به مدت ................................... به صورت رایگان
 • ...........................................................................................................................................
 • ...........................................................................................................................................
 • ...........................................................................................................................................
 • ...........................................................................................................................................

 

ماده2- مدت قرارداد و جدول زمانبدی و پرداخت:

مدت این قرار داد ...................... روز کاری پس از عقد قرارداد و واریز پیش پرداخت (مذکور در ماده 2) از سوی کارفرما می باشد.
مرحله نخست شامل پرداخت 25% كل قرارداد به عنوان پیش پرداخت از سوی كارفرما و شروع کار کارگزار می باشد.
مرحله دوم - طراحی ظاهرکلی وب سایت و ارائه آن به كارفرما و نیز تهیه کلیه مطالب و تصاویر موردنیاز وب سایت توسط کارفرما و ارائه آن به کارگزار در مدت 20 روز کاری.
مرحله سوم - پرداخت 50 % کل قرارداد به عنوان پرداخت مرحله دوم وشروع مرحله نهایی اجرای کار طی مدت زمان ...................... روزکاری.
مرحله چهارم- پیاده سازی تمامی بخشهای تارنما و ارائه آن به كارفرما (طبق ماده 4) و تسویه حساب 25% باقی مانده .
ماده 3 - مبلغ قرار داد ............................................ ریال (معـادل .................................................................. تومـان) می باشد.
ماده 4 - معیار پذیرش، عدم وجود مغایرت عملكرد كارگزار با مستند امکان سنجی می باشد.
تبصره 1- در صورت قصور کارفرما در تنظیم برگه سفارش هیچ تقصیری متوجه کارگزار نبوده و تغییرات دلخواه کارفرما با اخذ هزینه اضافی ممکن خواهد بود.
تبصره 2- در صورت بروز مشکل در وب سایت طی مدت زمان 12 ماه پس از پایان قرارداد تحویل شده ،چنانچه مشکل در اثر تغییرات ایجاد شده توسط کارفرما نباشد، کارگزار موظف است بدون دریافت هزینه اضافی آن را برطرف نماید، اما برای ایجاد تغییر در وب سایت موجود، اضافه کردن بخش جدید و یا مطلب و محتوی، کارفرما موظف است هزینه آن را به کارگزار پرداخت نماید.

 

ماده 5 - فسخ قرارداد :

 قرار داد از نوع لازم تلقی شده و تنها در مورد زیر قابل فسخ می باشد.
1-  قصور در پرداخت به موقع توسط كارفرما كه به موجب آن، قرار داد می تواند از سوی کارگزار فسخ و كارفرما موظف به پرداخت تمام مبلغ كار انجام شده توسط كارگزار به اضافه خسارات احتمالی حاصله به کارگزار می باشد.
2-  قصور کارگزار در تحویل به هنگام کار و همچنین وجود مغایرت کار با برگه سفارش (فرم امکان سنجی) که در این صورت قرارداد می تواند از سوی کارفرما فسخ شود و کارگزار موظف به استرداد کلیه مبالغ دریافت به کارفرما می باشد.
3-  توافق طرفین قرار داد.
تبصره 1- فسخ قرار با اخطار کتبی یک هفته ای از سوی طرفین ممکن خواهد بود.


ماده 6- تمدید قرارداد:

تمدید این قرارداد مجاز می باشد.


ماده 7- فورس ماژور:

در صورت بروز هرگونه اشکال به علت وجود فورس ماژور طبق تعاریف سازمان برنامه و بودجه    (از قبیل سیل، زلزله، جنگ، اعتصاب و غیره) هیچ گونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.


ماده 8 – اقامتگاه:

اقامتگاه هر یک از طرفین همان است که در مقدمه این قرارداد مندرج گردیده است. هر یک از طرفین مکلف است تغییر محل اقامتگاه خود را به طرف مقابل کتبا اعلام نماید. در غیر اینصورت عذر عدم اطلاع از مفاد اطلاعیه ها، مکاتبات و یا اخطارها مسموع نمی باشد.

 

ماده 9- حل اختلاف:

در صورت بروز اختلاف فی ما بین طرفین قرارداد، در صورتی که توافقی در مذاکرات حاصل نشد، شورای عالی انفورماتیک به عنوان مرجع رفع اختلاف مقرر گردیده است.
تبصره 1- در صورتی که از لحاظ حقوقی شورای عالی انفورماتیک صلاحیت رسیدگی به مورد موجب اختلاف را نداشته باشد، مورد از طریق مراجع ذی صلاح قضایی پیگیری می گردد.


ماده 10- مسائل پیش بینی نشده:

در صورت بروز مسائل پیش بینی نشده در قرارداد، در صورتی که توافقی در مذاکرات حاصل نشد، شورای عالی انفورماتیک به عنوان مرجع رفع اختلاف مقرر گردیده است.
تبصره 1- در صورتی که از لحاظ حقوقی شورای عالی انفورماتیک صلاحیت رسیدگی به مورد موجب اختلاف را نداشته باشد، مورد از طریق مراجع ذی صلاح قضایی پیگیری می گردد.


ماده 11- تضمین ها:

کارگزار موظف است موارد زیر را به کارفرما تضمین دهد:

 • اطلاعات ذخیره شده و مشخصات درج شده توسط کاربران در بانک اطلاعاتی باید به صورت محرمانه برای هیمشه حفظ شود .
 • پشتیبانی از سایت تا 12 ماه به صورت رایگان انجام می پذیرد و بعد از مدت قرارداد در صورت تمایل قابل تمدید می باشد (هزینه تمدید سالانه 18% مبلق کل قرارداد می باشد).

تبصره1- در صورتی که کارفرما فضای میزبانی وب سایت را از سرور های کارگزار به هر سرور یا هاستینگ دیگری تغییر دهد ، وب سایت از پشتیبانی خارج می شود.
تبصره2-در صورت خارج بودن وب سایت از پشتیبانی و به وجود آمد هرگونه مشکل و خرابی در سایت توسط کارگزار برآورد هزینه خواهد شد و به کارفرما اعلام می شود.

 • فضای میزبانی وب سایت تا 12 ماه به صورت رایگان است و پس از این مدت در صورت تمایل کارفرما به ادامه همکاری در این زمینه قابل تمدید می باشد .

تبصره1- در زمان استفاده از فضای میزبانی رایگان ارائه شده توسط کارگزار ، فقط امکان دسترسی به ایمیل ها و فضای آپلود فایل از طریق ftp داده خواهد شد. این کار صرفاً جهت حفظ امنیت و جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی در شروع کار وب سایت می باشد.

 • کلیه حقوق مادی و معنوی سایت منحصرا متعلق به کارفرما می باشد ولی کارفرما اجازه فروش نرم افزار و سیستم مدیریت محتوا که متعلق به کارگزار می باشد را ندارد.
 • در صورتی که کارفرما قصد اضافه کردن قسمت های جدید یا تغییر در قسمت های فعلی بعد از امضای قرارداد را داشته باشد ، کارگزار با برآورد هزینه و صدور فاکتور و پرداخت  توسط کارفرما طبق توافق زمانی ، قسمت های جدید یا تغییرات را اعمال خواهد کرد.

 

این قرار داد در تاریخ ...................... در 11 ماده و 8 تبصره در دو نسخه که اعتبار یکسان دارند تنظیم و به امضای .......................... به عنوان نماینده كارگزار و ........................... به عنوان نماینده كارفرما رسید.

 

عضویت در خبرنامه

با ثبت نام و ایمیل خود در فرم سمت چپ از آخرین اخبار ، اطلاعیه ها ، جشنواره های تخفیفی ، مقالات آموزشی در زمینه طراحی وب سایت و غیره... با خبر شوید.